ציפויי חרסינה

ציפויי החרסינה הם קליפות חרסינה דקות, המודבקות בחזית השן. פעולה זו אינה מכאיבה, ובדרך כלל אינה דורשת הרדמה. היא יכולה להיות בחירה אידיאלית לשיפור מראה השיניים.
ציפויי החרסינה הפכו לפופולאריים בעשר השנים האחרונות בזכות העובדה שהם משפרים את מראה השיניים ואינם משנים את צבעם כתוצאה מעישון או שתיית קפה ותה.
שיטה זו מהווה אלטרנטיבה טובה לבעיות אורתודנטיות פשוטות, אך אינה מומלצת במקרים קשים של שיניים צפופות או במקרים אחרים המצריכים טיפול אורתודנטי ממושך.

מתי מומלץ לבצע ציפויי חרסינה?

- לסגירת רווחים בין השיניים.
- לבנייה מחדש של שיניים שבורות.
- לשינוי צבע השיניים.
- לעיצוב שיניים עקומותUndo
-להלבנת שיניים מוכתמות.
 
כמה עובדות שצריך לדעת על ציפויי חרסינה :
 
 חזיתות חרסינה הן אולי אחד האמצעים האסתטיים ביותר ליצירת חיוך יפה ומשביע רצון. היות שהן דורשות השחזה מינימאלית (בערך 0.5 מ"מ), לא ניתן לפתור באמצעותן את כל הבעיות (אי תקינות) האסתטיות, אך הן מהוות פתרון מצוין לטיפול מתוך בחירה.
 
הרכבת ציפויי החרסינה אינם מחייבים הרדמה מקומית. עם זאת, מומלץ לטפל בהרדמה מקומית מטופלים רגישים או כאלה שפוחדים מהטיפול.
 
הזמן הדרוש לייצור ציפויי החרסינה במעבדה הוא כשבוע לערך. היות ומושחזת מהשן שכבה מינימאלית, אין צורך בדרך כלל לייצר שכבת הגנה זמנית. במקרה שמתעורר צורך בשכבה זמנית, ניתן לייצרה במהלך הטיפול.
 
לאחר השחזת השיניים ועד להרכבת הציפויים יש לצפות לרגישות בזמן אכילת מאכלים קרים או חמים. זוהי תופעה נורמאלית הנגרמת כתוצאה מהשחזת חלק קטן משכבת האמאיל שמכסה את השן. רגישות זו אמורה להיעלם לאחר הרכבת ציפויי החרסינה הקבועים.
 
בביקור השני מתבצעת ההדבקה של ציפויי החרסינה גם ללא הרדמה. בדרך כלל, פגישה זו ארוכה יותר. הציפויים מודבקים ומקובעים באמצעות מכשיר אור.
 
לאחר הרכבתם, הציפויים הופכים חזקים מאוד ואמורים להחזיק מעמד ברוב העומסים המופעלים עליהם תוך לעיסה של תזונה רגילה. יש להימנע מכל פעולה שעלולה לעוות את הציפוי וכלל - להפעיל שיקול דעת הגיוני בלעיסה.
 
שימור ציפויי החרסינה החדשים :

-    יש לצחצח את השיניים ולהשתמש בחוט דנטאלי כדי למנוע בעיות היגיינה.
-    לאחר שהודבקו, הציפויים ידידותיים מאוד לחניכיים. ניתן להשתמש בכל משחת שיניים שאיננה משפשפת. טיפול ביתי טוב יבטיח הצלחה אסתטית לציפויים למשך שנים.
-    תזונה רגילה לא אמורה ליצור בעיה. מומלץ להימנע מכל דבר שעלול לפגוע בציפויים.
-    אם אתה ידוע כחורק או מהדק שיניים, יש ליידע את הרופא. הרופא יתאים סד לילה על מנת להקטין את הלחץ מעל השיניים.
-    לאחר הדבקת הציפויים תיתכן רגישות לחום או קור. רגישות זו היא תוצאה של הסרת שכבה מהשן והקרבה לעצב  
-    מידת מה של רגישות היא נורמאלית בהחלט ונעלמת בדרך כלל בתוך שבוע עד שבועיים. אם הרגישות לא עוברת בפרק זמן זה יש לפנות לרופא
© All rights reserved