מילוי קמטים


העור שלנו מוגדר כאיבר הגדול ביותר בגופנו ויש לו תפקידים רבים, ביניהם: וויסות טמפרטורת הגוף, תחושה, הגנה, חיסון ועוד.

עור גופנו מורכב משלוש שכבות עיקריות :

השכבה הראשונה הינה שכבת האפידרמיס ( עילית העור ) ובה אין כלי דם. השכבה השנייה היא שכבת הדרמיס ( העור ) שכבה זו עשירה בכלי דם ועצבים אשר מאפשרים לנו לחוש תחושות כמו חום, כאב, וכו'. השכבה השלישית נקראת היפודרמיס ( תת העור ). שכבה זו מחברת בין העור עם הרקמות שמתחתיו ועשויה רקמת חיבור ורקמת שומן. זוהי השכבה העבה ביותר ובאה במגע ישיר עם השרירים ורקמות אחרות.

הקמטים בעור פנינו הינם אחד הסימנים לתחילת תהליך הזדקנות העור, והם תוצאה של כמה גורמים: פגיעה מצטברת בסיבי הקולגן ( שנמצאים ברקמת החיבור של הדרמיס ) והסיבים האלסטיים בדרמיס בעקבות חשיפת יתר לשמש וההשפעות המצטברות של משיכת האדמה, תנועות שרירי הפנים, כמו כן לתורשה יש השפעה. המשמעות של הזדקנות העור והיווצרות הקמטים היא שסיבי האלסטין והקולגן, ששומרים על עור מתוח, נחלשים. ישנם שני סוגים של קמטים: קמטי הבעה ( מסביב לפה, מסביב לעיניים, בין העיניים ובמצח וקמטים קטנים המופיעים באיזורים החשופים לשמש.

קיימים מספר רב של חומרים אשר ידועים כחומרים יעילים בהעלמת או טשטוש הקמטים בפנים

החומר הנפוץ ביותר והמוכר ביותר הינו הבוטוקס או בשמו הרפואי בוטולינום טוקסין ( רעלן הבוטולינום ). הבוטוקס שימש מאז שנות השבעים של המאה הקודמת כטיפול תרופתי לטיפול בעוויתות לא רצוניות, בעיין עצלה, בפזילה וכיום נעשה בו שימוש לטיפול במגרנות והזעת יתר. נוסף על כך בשל תכונותיו והשפעתו הוא משמש להעלמת וטשטוש קמטים בפנים בעיקר קמטי הבעה. הבוטוקס יעיל בעיקר להעלמת קמטי הבעה בחלק העליון של הפנים.

איך הבוטוקס עובד ?

הרעלן המופרש במקרים מיוחדים בגוף או מוזרק ע"י רופא כבוטוקס, חוסם את הקשר בין השריר לעצב אשר נותן את ההוראה לשריר לעבוד, ובכך הרעלן משתק את תנועת השריר. כאשר השריר משותק ואינו פעיל לא רואים יותר את הקמט.
הבוטוקס בא בצורת אבקה המומסת ע"י הרופא לפני הטיפול ומוזרקת לאזור הקמט. השפעתו של הבוטוקס תורגש 7-10 ימים לאחר הטיפול ותימשך בין שלושה לארבעה חודשים שלאחריהם יש לחזור על הטיפול.
© All rights reserved