כתר זרקוניה

כתר זירקוניה – התכונות והיתרונות

כתר דנטלי הוא חלק חשוב ובעל תפקיד מהותי בטיפולי שיקום הפה. הרכבת הכתר על גבי שן קיימת ופגועה (לאחר טיפול כמובן) מיועדת לשמור על חומר השן המועט אשר נשאר במקום ולאפשר למטופלים לחזור וליהנות מתפקוד מלא ואיכותי של אותה השן, כמו גם ממראה אסתטי יותר. כך גם לגבי שימוש בכתרים המותקנים על שתלים דנטליים ומחליפים לחלוטין שיניים אמיתיות. בהקשר זה, כתרי זירקוניה הינם האיכותיים, האסתטיים והאמינים ביותר ולכן במרכז לאסתטיקה והשתלות שיניים עובדים הרבה עם סוג זה של כתרים דנטליים.

הזירקוניה (נקרא גם זירקוניום או זירקוניום דיאוקסיד) הוא החומר הקרמי החזק ביותר בתעשייה והחומר החזק ביותר המשמש לכתרים ברפואת שיניים. הזירקוניה המשמשת לכתרים דנטליים עוברת תהליך ייצוב כימי מיוחד, כך שהכתר אמין, עמיד וחזק ברמה גבוהה. כתר זירקוניה הינו לבן ובגוון הדומה מאוד לשיניים טבעיות, כך שאתם מקבלים כתר שהוא גם חזק ואמין במיוחד וגם נראה בדיוק כמו שן אמיתית וטבעית – הכל לפי מדידות דיגיטליות מתקדמות וחריטה משוכללת.
שימושים של כתרים דנטליים

ישנן סיבות רבות בגינן אנשים יזדקקו להרכבת כתרים בשיניים, למשל: כתוצאה מפגיעה בשן בעקבות עששת חריפה, בעקבות טראומה, דלקת חניכיים, חריקת שיניים קשה, אי הקפדה על היגיינה ורשימת הסיבות עוד ארוכה. במקרים אלו, הכתר מותקן על גבי תשתית קיימת של שן אמיתית, לאחר טיפול שורש וביצוע כל ההליכים הרלוונטיים לתיקון נזקים ומחלות באותה שן וסביבתה.

כמו כן, בטיפולי השתלת שיניים, על גבי השתל הדנטלי  מתקינים כתר ייחודי שמיוצר בהתאמה אישית ומחליף לחלוטין שן שאבדה או נעקרה. ניתן לרכיב כתר בודד על שתל בודד וניתן גם להרכיב גשר של כתרים המורכב על שתל במיקום מדויק וייעודי, למשל כמו בשיטת ההשתלה All on 4.

ישנם סוגים שונים של כתרים, כאשר לכל סוג יש את היתרונות שלו כמו גם את הסיבות בגינן הוא יותאם ויועדף על פני הסוגים האחרים – אחד מהסוגים הללו הוא כתר זירקוניה והוא בהחלט מהווה את אחד הסוגים האיכותיים והמועדפים, למרות מחירו הגבוה יותר לעומת כתרים מיושנים יותר ופחות אסתטיים.

כתר זירקוניה, נחשב לאיכותי, חזק, עמיד ומרשים במיוחד וכחלק מכך, הוא הבחירה המועדפת על רופאי שיניים רבים - וזאת בעיקר במקרים בהם יש צורך למקם את הכתר בשיניים הקדמיות, במקום בולט ונראה לעין. באמצעות הכתר הזה ניתן להשיג את התוצאה האסתטית הטובה ביותר, עם שן מלאכותית שאי אפשר להבדיל בינה לבין שיניים טבעיות, כולל התאמת צבע מדויקת ופרטנית למטופל.

סוגים שונים של כתרים לשיניים

ישנם סוגים שונים של כתרים אשר נבדלים אלו מאלו בעיקר בחומר ממנו הם מיוצרים ובטכניקה באמצעותה מכינים אותם. ישנם כתרים העשויים ממתכת, כתרים מחרסינה, כתרים המשלבים בתוכם את 2 חומרי הגלם, כתרי חרסינה מסוג emax וגם כתרי זירקוניה. 

כתר זירוקניה נחשב לאחד הכתרים האיכותיים ביותר מבין כל האפשרויות – מדובר בכתר אשר מיוצר מחומר גלם חזק ויציב במיוחד אשר מתאפיין גם במראה ויזואלי מרשים ויפה.

הזירקוניה הוא חומר המופק מגביש צלול ואיכותי ונחשב כחומר החזק ביותר בו עושים שימוש עבור מטרה זו בעולם רפואת השיניים.

חשוב לציין, שישנם סוגים שונים של זירקוניה לדוגמא: כתר זירקוניה איטריום, אשר נחשב לאחד מהסוגים הנפוצים ביותר מבין האפשרויות. תוספת האיטריום מיועדת להקנות לכתר יציבות כימית גבוהה יותר, מה שמשפר אפילו ביתר שאת את היעילות של הכתר והתאמתו לשימוש בפה.

הפופולריות של כתרי זירקוניה רק הולכת ועולה עם השנים, יותר ויותר רופאי שיניים ממליצים למטופלים שלהם להעדיף דווקא את הכתרים הללו על פני סוגים אחרים.

מרפאת השיניים של ד"ר פאדי חורי, מספקת ללקוחותיה את שירותי טיפולי השיניים האיכותיים והטובים ביותר ולצורך כך עושה שימוש הן במכשור החדשני והיוקרתי ביותר והן בחומרים החזקים, העמידים והטובים ביותר. כחלק מכך, אם אתם נזקקים לכתר בשיניים ומעוניינים בכתר הטוב והאיכותי ביותר, בכתר זירקוניה, "המלך" של הכתרים יספק מענה מושלם על דרישותיכם. אתם מוזמנים ליצור קשר עם המרפאה ולקבל מידע נוסף בנושא.
צור קשר
© All rights reserved