כתרים וגשרים

כתרים הם סוג של שחזור או שיקום לשיניים. הכתר הוא שן מלאכותית אשר טכנאי השיניים בונה אותה ע"פ מידות שנלקחו לשיני המטופל ע"י רופא השיניים. רופאים ימליצו למטופלים כתרים מכמה סיבות, בד"כ כדי לשחזר שן, לחזק שן או לשפר מראה שיניים. ברוב המקרים, הכתרים עשויים משילוב בין מתכת וחרסינה. כאשר המתכת יכולה להיות מסוגים שונים: חצי אצילה, אצילה, בלתי אצילה, זהב. כמו כן ישנם כתרים שעשויים אך ורק מחרסינה ללא מתכת.
    
הטיפול נעשה בשלבים עד לקבלת התוצאה הסופית. לקבלת תוצאה מושלמת ואיכותית על הרופא לקחת מידות לפני תחילת הטיפול. המידות מועברות לטכנאי השיניים, והוא בתורו מכין גילוף אבחנתי, כלומר הדמיה לתוצאה הסופית. לאחר קבלת אישורו של המטופל למודל, הרופא מתחיל את הטיפול.

הטיפול מתחיל בהשחזת השן או השיניים שעליהן יולבש הכתר. לאחר ההשחזה נלקחות מידות נוספות ע"י רופא השיניים, המידות מועברות שוב לטכנאי והוא מתחיל בהכנת הכתרים. בינתיים המטופל נשאר עם כתרים זמניים אשר הוכנו מראש לפני תחילת הטיפול. לפני הדבקת הכתרים, הרופא מודד את הכתרים ומחזיר אותם לטכנאי לליטוש ובביקור הבא הכתרים מודבקים.שיחזור שיניים באמצעות כתרים מחזיר לשן את צורתה המקורית, צבעם של הכתרים מותאם לצבעם של השיניים שליד השן עליה מולבש הכתר. הצבע נקבע בשיתוף פעולה בין טכנאי השיניים והרופא ובאישור המטופל לצבע.
© All rights reserved