טיפולי שורש שאלות נפוצות

• האם כדאי לבצע טיפול שורש או לעקור ולבצע השתלה?
 העדיפות הראשונית היא הצלת השן,( אם היא ניתנת לשיקום) כדאי לבצע טיפול שורש ראשוני או חידוש שורש. במקרה שלא ניתן לשקם יש לבצע עקירה ושתל.
 
• שן שבוצע בה טיפול שורש בעבר והטיפול הצליח אך קיימת דלקת בחוד השורש , צריך לעקור את השן?
 אין צורך בעקירת השן, ברוב המקרים חוזרים על טיפול השורש ומרפאים את הדלקת. כאשר הטיפול אינו אפשרי אז מבצעים טיפול שורש כירורגי דרך קצה השורש.
 
• מה עדיף, טיפול שורש חוזר או ניתוח לקטיעת קצה השורש?
בכל מקרה שאפשר עדיין לבצע טיפול שורש חוזר כדאי ועדיף על פני ניתוח קצה השורש , אחוזי ההצלחה בטיפול חוזר הינם גבוהים היום ובמקרה כזה עדיין נשמרת האופציה לביצוע הניתוח.
 
• מה הם המצבים שבהם אין אפשרות לבצע טיפול שורש בשן?
כל עניין לגופו, אך ברוב המקרים שבהם אין אפשרות לבצע הינם שבר בשן או בשורש, חוסר תמיכה גרמי מספיק או אין אפשרות לשחזר את השן.
אך מאחר שקיימים לרשות רופאי השיניים מכשור וידע מודרני , אפשרי לבצע כמעט בכל שן טיפול שורש או ניתוח כירורגי על מנת להציל את השן.
 
• האם חייב לבצע טיפול שורש עם מכשיר מיקרוסקופ?
המיקרוסקופ הינו חשוב אך לא הכרחי, בד"כ משתמשים במיקרוסקופ ככלי עזר למקרים בעיתיים: הסתיידויות בתעלה, מציאת מפתחי התעלות, ביצוע מדויק יותר בטיפולים אנדודונטיים כירורגיים. 
המיקרוסקופ נמצא אצל מומחים רבים לטיפולי שורש.
 
• האם כדאי לבצע טיפול שורש חוזר גם במקרה שהטיפול הקודם לא הצליח?
יש צורך לבצע טיפול חוזר במקרים מסוימים, הרופא הינו מחליט על הטיפול הנבחר לאחר פיענוח ממצאים רנטגנייים וקליניים, במקרה של חוסר ריפוי, ניתן לבצע טיפול שורש חוזר או טיפול שורש כירורגי , לעיתים בגלל סיבות שיקומיות ולאו דווקא בגלל ממצא קליני, יש לבצע טיפול שורש חוזר.
© All rights reserved